Przygotowanie pacjenta do pełnego badania ortopedycznego
Niezbędne czynności:
Właściciel powinien przygotować i przynieść na konsultacje pełną dokumentacje medyczną pacjenta (np. opis wcześniejszych badań, wyniki badań diagnostycznych itp.). Zachęcamy właścicieli do przynoszenia nagrań swoich podopiecznych na których wykazują nietypowe zachowanie/postawę/poruszanie się.
W dniu badania właściciel powinien posiadać aktualny (wykonany nie dłużej niż miesiąc wcześniej) wynik badania krwi pacjenta (najlepiej profil rozszerzony czyli morfologia i rozszerzona biochemia). Dodatkowo w przypadku zwierząt starszych (powyżej 8 roku życia) lub zwierząt z chorobą serca, wymagane jest aktualne badanie echokardiograficzne.
Badanie ortopedyczne jest badaniem złożonym z kilku etapów:
Wywiad z właścicielem
Badanie w ruchu
Badanie kliniczne w gabinecie
Badanie w znieczuleniu
Badanie rentgenowskie
Pierwsze trzy etapy przeprowadzane są przy właścicielu. Następnie pacjent jest znieczulany i zabierany na dalszą diagnostykę w znieczuleniu. Odbiór pacjenta następuje wtedy kiedy zwierzę wybudzi się ze znieczulenia i będzie gotowe do wyjścia o własnych siłach do domu. Najczęściej pacjenci są odbierani w godzinach popołudniowych. Wtedy przekazywany jest właścicielowi opis badania i dalsze zalecenia.
Zakres usług
Zapewniamy fachową pomoc w zakresie chirurgii i ortopedii.